Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

В кіберспорті черговий скандал. Гравець Astralis Bubzkji у твіттері підняв тему скілу у так званому регіоні CIS і згадав NAVI, його виправив Ceh9, відмітивши, що українсько-російський склад не належить до СНД. s1mple також наголосив, що NAVI не команда CIS, водночас максимально проукраїнський блогер та аналітик Олександр Петрик зробив великий пост про те, що NAVI саме СНД-команда. Нумо розбиратися, як так сталося і чи NAVI дійсно не СНД-команда!

NAVI за власним визнанням є українським клубом, який позиціює себе, як міжнародну організацію з українським корінням. Центральний офіс клубу розташований у Києві, серед гравців різних національностей, які грають в клубі, найбільше саме українців, проте є і чимало гравців країн, які походять з країн так званого СНД. 

Україна ніколи не ратифікувала своє входження до СНД, тож входила до співдружності лише номінально. Після 2014 року країна заперечувала будь-яке відношення до СНД. За цією логікою NAVI не можуть вважатися CIS-командою. 

З іншого боку розробник гри CS:GO компанія VALVE самостійно визначала регіон CIS (СНД) і навіть відносила до нього країни, які ніколи в нього не входили, наприклад країни Балтії, команди з яких брали участь у Мінорах (відбіркових турнірах до Мейджорів за старою системою). Такий неймінг сприяв укоріненню на заході думки, що всі країни, що колись входили до Радянського Союзу, є частиною регіону CIS. Схему VALVE копіювали і на порталі HLTV і в інших західних виданнях, які завжди писали CIS, коли мова йшла про NAVI, або будь-яку команду зі списку країн, де вільно розуміють російську мову.

Після 24 лютого 2022 року ситуація різко змінилася і VALVE перестала виокремлювати певні країни у регіон CIS і приєднала як Україну, так і Росію та інші країни до Європи. 

Тобто тепер навіть з точки зору VALVE клуб NAVI не належить до регіону CIS. В CS:GO він належить до Європи, а в Dota 2 він належить до регіону EEU (Східної Європи). Портал HLTV нещодавно також прибрав розділ з рейтингом команд CIS і приєднав їх до Європи.

Насьогодні VALVE викорінила поняття CIS звідусіль у своїх турнірах, проте багаторічна практика використання цієї абревіатури призвела до того, що за звичкою більшість західних журналістів використовують слово CIS завжди, коли ведуть мову про команди чи гравців з регіону колишнього Радянського Союзу. Нажаль, навіть зараз журналісти не розуміють, наскільки недоречно у запитаннях до українців згадувати абревіатуру CIS (СНД), яка напряму пов’язана з країною-агресором Росією. 

Тож чи доречно називати NAVI командою з СНД, або регіону CIS, враховуючи те, що в команді грають росіяни, які з країни, що входить до СНД?

Це було відносно доречно робити тільки до початку повномасштабного вторгнення, бо хоч команда і не належала до країни СНД, вона грала в регіоні СНД через правила розробника гри VALVE та деяких видавців інших ігор. 

Після 24 лютого назви регіонів змінилися і тепер не існує офіційних турнірів чи ліг для регіону CIS, також NAVI команда, яка належить до країни, що не має відношення до CIS, а більшість гравців команди складають громадяни України, тож команда ніяк не може належати до регіону CIS (СНД) і називатися CIS-командою. Так в команді є гравці з регіону CIS, але це не робить команду належною до цього регіону. 

Звертатися до NAVI, як до команди з регіону CIS — це свідома чи несвідома провокація, яка є неповагою, враховуючи війну, що відбувається в Україні. Зрозуміло, що використання абревіатури CIS є звичним і зручним, проте хочеться, щоб західні гравці та журналісти якнайшвидше усвідомили болючість цього моменту для українців і надалі правильно комунікували у цьому питанні. 

Читайте також: Данило Zeus Тесленко планує відродити тег pro100 і шукає кандидатів на посаду CEO клубу

Материалы по теме

NAVI вдруге поспіль вилетіли з першого дивізіона DPC EEU. Virtus.pro ганебно познущалися над суперниками

NAVI відмітилися черговим антирекордом в Dota 2. Клуб примудрився двічі поспіль вилетіти з першого в другий дивізіон ліги DPC Східної Європи. Здавалося б це неможливо фізично, бо вилетівши в другий дивізіон команда має грати в ньому, але NAVI обхитрували систему і просто зробили рокірування, помінявши назву другої спонсорованої ними команди, яка пройшла в перший дивізіон,

Дитячі забавки — NAVI та Virtus.pro спокійно грають один з одним, але ігнорують логотипи та назви суперників

Кіберспорт в черговий раз демонструє свою абсолютну незрілість. Команда NAVI без страждань сумління та бойкотів грає проти російської команди Virtus.pro, яку спонсорує путінський олігарх, проте називає VP у своїх соціальних мережах їх підсанкційною назвою Outsiders, хоча всі турнірні оператори зняли з VP всі санкції.  При цьому NAVI продовжують використовувати логотип Outsiders, хоча всі вже використовують

Forbes випустило розслідування, яке говорить, що власник NAVI Максим Кріппа є одночасно власником букмекера GGbet і студії Maincast

Українське видання Forbes випустило розслідування, в якому йдеться про зв’язки власника NAVI Максима Кріппи з букмекерською компанією GGbet та студією кіберспортивних трансляцій Maincast.

NAVI виграли другу зустріч в головній європейській лізі VALORANT — Champions Tour 2023: EMEA League

0

NAVI обіграли команду Giants Gaming у другому матчі Champions Tour 2023: EMEA League. Таким чином чорно-жовті крокують далі з рахунком 1-1 по матчах. Попереду у команди ще 7 зустрічей в груповій стадії.